wtorek, 23 października 2012Akcja "Kupujmy nasze rękodzieło" ma na celu przypomnieć wszystkim, żebyśmy pamiętali o rodzimych wytwórcach, wspierali nasz krajowy rynek i kupowali przedmioty od naszych polskich rękodzielników - czyli przedmioty oryginalne, wartościowe, artystyczne, wykonywane często w pojedynczych egzemplarzach. 

Pamiętajmy o artystach, twórcach, którzy poświęcili wiele czasu na to, żeby poznać daną technikę, nauczyć się jej, poświęcają czas, żeby stworzyć coś niepowtarzalnego, nietuzinkowego, pięknego i DOKŁADNIE WYKONANEGO, nie okupionego pracą małych rączek...
Basta chińszczyźnie - kupujmy nasze rękodzieło!
Chcemy Was zarazić tą akcja, prosić, żeby ten, kto chce, kto się z tym zgadza, podał dalej. Możecie, a wręcz prosimy Was o kopiowanie tego obrazka i tekstu powyżej i wklejania na swoich blogach.
Mówcie o tej akcji swoim znajomym, zmieńmy mentalność Polaków.
Nie jest to pierwsza taka akcja, ale warto takie myślenie promować, prawda?
Tekst i zdjęcie pochodzą z blogu Dom Mokoszy

11 komentarzy:

 1. Ja popieram również, ale mam wrażenie że na naszych blogach przeczytają to tyko rękodzielnicznki, a one dobrze o tym wiedzą, akcja ma swoje źródło na fb, bo tam sięga do szerszego grona, nie tylko do tych co tworzą, ale też do tych co są potencjalnymi nabywcami.
  Buziaczki

  OdpowiedzUsuń
 2. EKStra, jak zwykle jak się za coś weźmiesz to cudeńka same robisz.

  OdpowiedzUsuń
 3. To miał być komentarz do tablicy.
  A akcję oczywiście popieram w 100 %

  OdpowiedzUsuń
 4. Od wielu lat popieram to co nasze, polskie i bardzo żałuję, że tak niewiele z nas potrafi docenić to co same zrobimy.
  Jestem wielką zwolenniczką kultywowania naszego pięknego wzornictwa.
  Pozdrawiam, Marta

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, pozdrawiam :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...